Szkolne Koło Gier Planszowych

W roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019 w naszej szkole rozpoczęło swoją działalność Szkolne Koło Gier Planszowych w ramach projektu unijnego. Kółko zainteresowań skierowane było dla uczniów klas 1-8, a miało na celu upowszechnić i spopularyzować znane gry planszowe. Zajęcia miały pomóc uczniom rozwinąć umiejętności i zdolności matematyczno-intelektualne, pokonać nieśmiałość,  wzmocnić wiarę w siebie, nauczyć przestrzegania reguł gry oraz przyjmowania z godnością przegranej i wygranej. W trakcie działalności kółka uczestnicy brali udział w trzech rozgrywkach międzyszkolnych, gdzie zajmowali wysokie lokaty zdobywając nagrody. Takie wspólne spędzanie czasu rozwijało w dzieciach umiejętności interpersonalne. Uczestnicy uczyli się wspólnego grania i współdziałania, a także  przewidywania i podejmowania decyzji. Poprzez doświadczenie różnych emocji, jakie pojawiają się w trakcie rozgrywek, uczniowie doświadczali zarówno emocji przyjemnych – poczucie wygranej, jak i nieprzyjemnych – radzenie sobie z przegraną.

Udział w zajęciach w małych grup kółka był dobrowolny, a trenerkami prowadzącymi były Grażyna Czerw-Buczek, Barbara Sokołowska oraz Magdalena Szymańska

Zapraszamy do obejrzenia filmu: link