ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Światowy Dzień Wody odbywa się co roku w dniu 22 marca w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować.

Wychowawcy świetlicy szkolnej „Słoneczny zakątek” podczas dwóch przerw śródlekcyjnych zorganizowali dla uczniów naszej szkoły oraz dla oddziałów przedszkolnych wspólną zabawę z okazji „Światowego Dnia Wody”. Uczniowie z Samorządu mieli za zadanie poprowadzenie konkurencji przypisanej do danej stacji. Każdy uczeń mógł uczestniczyć w: „Rybobraniu”, „Aqua memo”, „Kropelka do kropelki”, „Szybie holowanie”, „Szczęśliwa kropelka”, „Zatapiane bojki”, „Wodna wieża”. Wydarzenie ubarwiły plakaty wykonane przez uczniów klas I-VIII, którzy wzięli udział w różnorodnych konkursach zorganizowanych przez nauczycieli naszej szkoły. Jednym ze sponsorów była Spółdzielnia Mieszkaniowa „Suchanino”, która podarowała butelki wody mineralnej, dzięki temu uczestnicy zabawy gasili swoje pragnienie przy „Źródełku mocy”. Firma GIFK natomiast zapewniła gadżety, nagrody dla zwycięzców konkursów.

Link do fotorelacji