Nasz uczeń reprezentował Polskę na zawodach w Rosji

Uczeń klasy Va,  Artur Krzemiński znalazł się w 10-osobowej drużynie reprezentującej Polskę na zawodach dla Rosjan mieszkających poza granicami Federacji Rosyjskiej. Zawody odbywały się w Kazaniu i  wzięło w nich udział 650 uczestników  z  58 państw. Igrzyska odbywały się w wielu  dyscyplinach sportowych, w tym: mini-futbol, koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, gimnastyka artystyczna, pływanie i szachy.

Drużyna z Polski uczestniczyła w zawodach  koszykówki, tenisa stołowego i w turnieju szachowym. Wyjazd dzieci, trenerów oraz opiekunów został opłacony przez RosSotrudniczestwo (Federacja Rosyjska).

Udział w wydarzeniu  był  nie tylko okazją do zwiedzenia najciekawszych miejsc, ale i udziału w koncertach, imprezach  tanecznych i wydarzeniach integracyjnych.

Obowiązkowym punktem igrzysk była tzw. wizytówka na scenie. Wszystkie uczestniczące drużyny prezentowały swoje państwo oraz drużynę w języku rosyjskim. Niektóre kraje zaprezentowały wspaniałe  przedstawienia w strojach ludowych.

Spotkanie było również okazją do nawiązania nowych przyjaźni z dziećmi z innych krajów.

Gratulujemy Arturowi i trzymamy kciuki za przyszły rok!