Historia

historia

  • 1 września 1981 narodziny, pierwszy dzwonek w SP 42; Dyrektorem zostaje mgr Zofia Trybull
  • 22 października 1981 pierwsze ślubowanie pierwszoklasistów
  • 1 marca 1982 wprowadzamy się do własnego budynku
  • 1 września 1982 powstaje Zespół Kształcenia i Wychowania nr 2 (SP 42 i Przedszkole nr 73).
  • 13 czerwca 1986 żegnamy pierwszych absolwentów
  • 1 września 1986 sala gimnastyczna otwiera swe podwoje (jedna z większych w Trójmieście)
  • 19 stycznia 1989 można pływać w szkolnym basenie (dł. 25 m)
  • 1 września 1990 mgr Teresa Cydejko zostaje mianowana nowym dyrektorem ZKIW nr 2
  • 10 maja 1991 Ignacy Jan Paderewski patronem szkoły
  • 1 września 1999 staliśmy się sześcioletnią szkołą podstawową
  • 1 września 2008 mgr Iwona Wąsik objęła stanowisko Dyrektora SP 42
  • 1 czerwca 2010 mgr Mirosław Michalski objął stanowisko Dyrektora SP 42
  • 30 maja 2011 r. świętowaliśmy 30-lecie naszej szkoły.
  • 17 maja 2016 r. świętowaliśmy 35-lecie naszej szkoły.