DZIEŃ OTWARTY W SP 42

W sobotę 9 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty. Zaplanowano szereg ciekawych występów, wystawy, projekcje multimedialne, szkolenie z pomocy przedmedycznej, które poprowadziły uczennice z klasy VI C i   VIII B oraz gry i zabawy, w które wiele lat temu bawili się nasi dziadkowie i pradziadkowie przygotowane przez uczniów z klasy  VII A. Przedszkolaki oraz ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka naszej placówki.

Przybyłych gości przywitała Dyrekcja szkoły, udzielając wszelkich niezbędnych informacji. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego zamienili się w przewodników i oprowadzali po szkole naszych gości, wręczając im na powitanie informatory szkolne, w których zawarte były podstawowe wiadomości na temat działalności szkoły. Starali się też odpowiadać na wszystkie nurtujące pytania zadawane przez rodziców lub same dzieci. Podczas zwiedzania nasi goście mogli również uczestniczyć w zajęciach realizowanych przez poszczególne klasy.

Uczniowie z klas sportowych wraz z trenerami przygotowali specjalny pokaz uświetniający ten szczególny dzień dla naszej szkoły. W trakcie dnia otwartego można było porozmawiać z nauczycielami, pedagogiem szkolnym. Przyszli mali uczniowie mogli zwiedzić szkołę: świetlicę, bibliotekę, sale gimnastyczne, szatnie uczniowskie, sale lekcyjne, pracownie językowe i pracownie komputerowe.

Czas upłynął w miłej atmosferze. Kandydaci na uczniów świetnie się bawili. Dzień Otwarty był doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną. Przybliżył gościom zasady funkcjonowania szkoły oraz pokazał, że jest to miejsce, gdzie można rozwijać wszechstronne zainteresowania, realizować pasje, a także zdobywać nowe doświadczenia i poznawać świat. Dziękujemy Wszystkim za przybycie, a przyszłym uczniom mówimy:

Do zobaczenia we wrześniu!