Café Niepodległa zaprasza

W dniu 11 grudnia 2018 roku, od godziny 16:00 Szkolne Koło Caritas razem z klasą 7a otwiera Café Niepodległa, która zaprasza na słodki poczęstunek i świąteczne zakupy.

Zakupy będą umilone muzyką na żywo, oraz muzyką z przedwojennej Polski. Odwiedzając nasz kiermasz będziemy mieć niepowtarzalną okazję poznać atmosferę z czasów, które minęły, ale nie zostały zapomniane.

Gorąco zachęcamy do wsparcia naszego kiermaszu poprzez przyniesienie słodkich wypieków, własnoręcznie zrobionych przetworów owocowo – warzywnych, kawy, herbaty, cukru, ale również naczyń jednorazowych (talerzyki, kubki do ciepłych i zimnych napojów, serwetki). Przetwory można przynosić już teraz, a słodkie wypieki od poniedziałku 10 grudnia. Wszystko to można zostawić w pokoju nauczycielskim, w sali 303 i w sali 135 (obok biblioteki szkolnej).

Zebrane pieniądze przeznaczymy dla Oliwki, podopiecznej hospicjum, oraz dla dzieci będących pod opieką Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku.

Serdecznie zapraszamy i z góry dziękujemy za każdą pomoc

Dyrekcja SP42

Szkolne Koło z opiekunami – Jolanta Prychła, Grażyna Czerw – Buczek, Agnieszka Chylińska, s. Savia,

Wolontariat hospicyjny – Anna Starzak- Jabłonka, Marcin Oroń

Barbara Sokołowska z uczniami z 7a

Poznajcie tych, którym chcemy pomóc

• Oliwia – 13 lat

marzy o:

• pościeli w rozmiarze 140x 200 cm
  • nakładkach nieprzemakalnych na łóżko- 80-90x200cm
  • ciepłym i przytulnym kocu

Oddział Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą obejmuje swoją opieką 176 chorych osób. Poznajcie jednego z nich:

• Konrad – lat 15

Postęp choroby u chłopca był tak szybki, że lekarze zdecydowali o konieczności transplantacji obu płuc. W grudniu 2012 roku, życie Konrada zostało uratowane w klinice AKH w Wiedniu. Nie oznacza to jednak końca walki z chorobą. Potrzebne są kontrole u wiedeńskich lekarzy  oraz dalsze wysoko specjalistyczne leczenie w kraju, a łączy się to z ogromnymi kosztami, które są możliwe do pokrycia tylko dzięki darowiznom.