Dzień Morski

Obraz znaleziony dla: żeglarstwo

16 maja 2018r. w naszej szkole odbędzie się Dzień Morski.  Uczniowie klas 0-III wezmą udział w Koncercie Piosenki Żeglarskiej w wykonaniu p. Leszka Boliboka  wieloletniego muzyka Teatru Muzycznego w Gdyni oraz p. Rafała Rompcy, którzy wprowadzą nas w świat muzyki, tym razem, szantowej. Podczas każdej z przerw na uczniów będą czekały różnorodne gry i zabawy związane z tematem.

Obraz znaleziony dla: szanty dla dzieci

W tym dniu zachęcamy nauczycieli i uczniów do ubrania się w stroje żeglarskie.

Organizatorzy: p.E. Knapik, p.E. Szulia – Pokońska, p.K. Michałowska

Bałtyk w legendach zaklęty – konkurs wojewódzki

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. „Bałtyk w legendach zaklęty”.

Obraz znaleziony dla: bałtyk w legendach

Zasady wykonania prac:

Każdy uczeń może wykonać jedną pracę dowolną techniką (oprócz technik sypkich) w formacie A 3. Na odwrocie pracy powinna zostać umieszczona metryczka z następującymi danymi: imię, nazwisko autora, wiek, numer szkoły wraz z adresem i nr telefonu, imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem którego została przygotowana praca.

Podpisane prace należy dostarczyć do wychowawcy klasy – do dnia 23.05.2018 r. (środa).

Wszystkim uczestnikom życzymy twórczych inspiracji i wspaniałych prac konkursowych.

Festiwal książki

FESTIWAL KSIĄŻKI

W dniach 24-26 kwietnia odbył się Festiwal Książki. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w proponowaną akcję. Czynnie wzięli udział w konkursach. Hol klas młodszych zamienił się w jedną wielką książkę, z której dzieci mogły dowiedzieć się czegoś więcej na temat roli czytania w życiu człowieka. Dziękujemy organizatorom p. D. Stobierskiej i p. O. Poniewierskiej,  przede wszystkim – Wam, Drodzy Uczestnicy! Mamy nadzieję, że zobaczymy się również za rok!

link do fotorelacji

Ogólnopolski Sprawdzian Trzecioklasisty

Ogólnopolski Sprawdzian TrzecioklasistyObraz znaleziony dla: bratek operon

26 kwietnia 2018r. uczniowie klas trzecich przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Trzecioklasisty. W tych zmaganiach towarzyszył dzieciom „Bratek” – postać, która poprzez rozmowę z uczniami, miała zmniejszyć stres i pozwolić na lepszą koncentrację na zadaniach. Po zakończeniu sprawdzianu uczniowie wysłuchali bajkę Bratka oraz odbyli pogadankę, dzięki której dzieci mogły uspokoić i zrozumieć emocje, odczuwane bezpośrednio po napisaniu sprawdzianu. Test dostarcza  informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.